İletişim Bilgileri

Meşhur Karamürsel Sepetçisi

  • Yetkili Kişi: M.Ali Koygun
  • Telefon numarası: +90 (0532) 223-88-23, 05554242795
  • MSN: m.alikoygun@hotmail.com karamurselsepetcisi@hotmail.com
  • Adres: Cumhuriyet Cad.Halil Koygun Sk.No:19/A, Karamürsel, Kocaeli, 41500, Türkiye

Sitedeki güncellemeler

Karamürsel Sepeti' ile dünyaya ulaşıyor

Karamürsel Sepeti' ile dünyaya ulaşıyor
KARAMÜRSEL SEPETİ İLE DÜNYAYA ULAŞIYOR

29.12.2011 22:15

Ali Koygun, sepet sazlarından ürettikleri Anadolu desenli şark köşesi minderlerini Avrupa'ya ihraç ediyor.
Karamürsel sepeti üretimi yapan ve ürünlerini internet üzerinden dünyaya satan Ali Koygun, tahta sandalye, yer sofrası gibi ürünleri ile de dikkat çekiyor. Birçok dizi film için özel üretimler yapan Koygun, sepet sazlarından ürettikleri Anadolu desenli şark köşesi minderlerini ise Avrupa'ya ihraç ediyor.

Karamürsel ilçesinde 1949 yılından bu yana Karamürsel sepeti üreten Ali Koygun, bu ünlü sepetin mucidinin semerci babası Osman Koygun olduğunu belirterek, "Çeşit çeşit sepetler, çamaşır ve oyuncak sepetleri, sepet-hasır ve bambu bebek beşikleri imalatı yapıyoruz. Sehpa, teşhir sepet ve rafları, bambu, hasır mobilya, hasır plaj şemsiyeleri, sallanan koltuklar, şark köşesi minderleri, yastık, hasır bambu tabure, bambu pergole çardak ve gölgelik ile yer sofraları üretiyoruz. Sepet sazlarından ürettiğimiz şark köşesi minderlerini Almanya, Hollanda ve Avusturya'ya ihraç ediyoruz. 3 adet bahçe mobilya mağazamız var. Türkiye genelinde 10 bayimiz var. Sanatımızı idame ettirmek için bambu hasır mobilya üretimine ağırlık veriyoruz" dedi.

Hedef, yılda 15 bin adet sandalye

İlçede Karamürsel sepetini yapan sadece 2 ustanın kaldığını ifade eden Ali Koygun, "Yüzlerce çeşit ürünümüz var. Talebe göre her türlü sepet yapıyoruz. Nostaljiye dönüş olduğu için önceden sinema ve köy kahvelerinde kullanılan masa ve sandalyelere büyük ilgi var. Öyle Bir Geçer Zaman ki, Türkan ve Nuri dizilerinin çekimleri için özel tasarımlı masa ve sandalye üretiyoruz. Ayda bin tane tahta sandalye üretiyoruz. Hedefimiz yılda 15 bin adet üretmek" diye konuştu.

Sepetlerini internet üzerinden dünyanın her köşesine sattığını kaydeden Koygun, " Dünyada Çin sepeti modası var ancak ürünleri kaliteli değil. Bizim ürünlerimizin tamamı el yapımı olduğu için kalitelidir. İstanbul Bağdat Caddesi'nde ve İzmit merkezde iş yeri açmayı hedeflediklerini söyleyen Ali Koygun, "İnternet satışımızı da yaygınlaştırmak istiyoruz. Yaklaşık 100 bin lira ciromuz var. Hedefimiz bu ciroyu artırmak. Bunun için büyük üretim tesisi kurmak istiyoruz" dedi.

Önceki Haberler
BASINDA KARAMÜRSEL SEPETİ
BASINDA KARAMÜRSEL SEPETİ

29.12.2011 22:09

KARAMÜRSEL SEPETİ DİZİLERE DEKOR OLDU